Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jarmark Folklorystyczny "U Jadwigi"

Data publikacji: 2013-08-21, Data modyfikacji: 2013-08-21
A A AWydrukDrukuj  
 

18 sierpnia 2013 r. na podwórku Katolickiego Domu Kultury „ARKA" zapanował klimat jarmarczny. Jarmark Folklorystyczny „U Jadwigi" był połączeniem tradycji obrzędów i zwyczajów ze współczesnością. Propagował bogactwo folkloru polskiego.

Przez około osiem godzin scena tętniła życiem. Wystąpiło wiele grup artystycznych z terenu powiatu niżańskiego oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury ze Stalowej Woli, m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Racławice", Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy" im. Ignacego Wachowiaka z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja" ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Zespół Akordeonowy z Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach, Kapela Flisacka z Ulanowa, Niżańska Kapela Ludowa z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół" w Nisku i grupy wokalno - artystyczne z Niska, Bielin, Krzeszowa i Domostawy.

Zespół „Gremlins" wykonując repertuar muzyki folkowej porwał zgromadzoną widownię do tańca. Koncertom towarzyszyły kolorowe stragany wypełnione tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem, warsztaty nauki rzemiosła, które pozwoliły na bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi, miłośnikami i kontynuatorami tradycji. Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja potraw regionalnych, które przygotowały Koła Gospodyń z Zarzecza, Krzeszowa i Sierakowa. Do licznych atrakcji tego dnia należała przejażdżka bryczką, gry, zabawy i konkursy dla dzieci.

Organizatorem Jarmarku Folklorystycznego „U Jadwigi" był Katolicki Dom Kultury „ARKA", cała operacja współfinansowana była z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" objętego PROW na lata 2007 – 2013. Całość zarejestrowała Telewizja Kablowa „Stella" ze Stalowej Woli.

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola