Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jan Surma z Niska wyróżniony "Złotą Szpilą"

Data publikacji: 2013-12-02, Data modyfikacji: 2013-12-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Niżański rysownik, Jan Surma zdobył wyróżnienie podczas XVI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę" zorganizowanego w Jarosławiu.

Sobotni wieczór 23 listopada w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu wieńczył potyczki XVI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego „O Złotą Szpilę", którego organizatorem było Centrum Kulturalne w Przemyślu. Satyryczne zmagania odbywały się w czterech kategoriach: KREACJI SŁOWA, MUZYCZNEJ, LITERACKIEJ i PLASTYCZNEJ. Każda dziedzina rozgrywana była także w czterech kategoriach, wiekowych: I – uczniowie gimnazjum, II – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, III – uczniowie i studenci szkół artystycznych, IV – dorośli. Wszyscy uczestnicy walczyli o zwycięstwo w swoich kategoriach oraz o główną nagrodę konkursu – „Złotą Szpilę".

Na Turniej Plastyczny wpłynęło 200 prac. W kategorii dorosłych niżański rysownik – Jan Surma, za pracę zatytułowaną „OBŁAWA", odebrał wyróżnienie, a mającemu niedawno wystawę swoich prac w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół" - Jackowi Frąckiewiczowi z Widawy przyznano III nagrodę. Pierwszą nagrodę w tej kategorii turniejowej otrzymał Michał Graczyk z Nysy, drugą Mirosław Hajnos z Kożuchowa. Ponadto dwa równorzędne wyróżnienia powędrowały do Grzegorza Wacha z Opola i Zbigniewa Piszczako z Olsztyna.

Główną nagrodę – „Złotą Szpilę" XVI Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. I. Krasickiego w 2013 roku – otrzymała przemyślanka Aleksandra Bernatek, reprezentantka kategorii szkół ponadgimnazjalnych, która zdaniem turniejowej Komisji, zaprezentowała bardzo wysoki poziom warsztatowy oraz dojrzałą interpretację utworów satyrycznych w recytacji i piosence satyrycznej.

Organizatorzy zauważyli, że formuła tej cieszącej się dużym uznaniem imprezy jest wartościowym przedsięwzięciem kulturalnym, pozwalającym wyzwalać talenty uczestników w różnych obszarach artystycznych, kreatywność i wrażliwość oraz spojrzenie na otaczający nas świat trochę z przymrużeniem oka.

Turniej Satyry „O Złotą Szpilę" jest coroczną imprezą konkursową, otwartą dla wszystkich zainteresowanych, zarówno dla osób indywidualnych jak i zespołów, działających wyłącznie amatorsko. Organizatorzy zapraszają do kolejnej edycji Turnieju wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić artystyczną dojrzałość swojej twórczości satyrycznej.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola