Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

International Personal Finance - wyniki za III kwartał 2017

Data publikacji: 2017-10-24, Data modyfikacji: 2017-10-24
A A AWydrukDrukuj  
 
International Personal Finance - wyniki za III kwartał 2017

Przegląd wyników Grupy - III kwartał

Odnotowaliśmy wzrost wartości udzielonych pożyczek o 5% dzięki mocnym wynikom IPF Digital oraz biznesu pożyczek z obsługą domową w Meksyku. Jakość udzielonych pożyczek jest dobra ze wskaźnikiem utraty wartości należności od klientów jako procent przychodów w ujęciu rocznym wynoszącym 26,2% i utrzymującym się w docelowym przedziale od 25% do 30%.

Pożyczki z obsługą domową (home credit)

Wartość udzielonych pożyczek z obsługą domową utrzymała się na niezmienionym poziomie w porównaniu do III kwartału 2016 roku, co odzwierciedla fakt, iż spadki na naszych rynkach europejskich zniwelowały wzrost osiągnięty przez nasz rynek w Meksyku.   Wskaźnik utraty wartości należności od klientów jako procent przychodów w ujęciu rocznym wyniósł 24,3% w porównaniu do 25,4% w połowie 2017 roku. 

Pożyczki z obsługą domową (home credit) - Europa

W regionie Europy Północnej wartość udzielonych pożyczek spadła o 2% w wyniku dalszego kurczenia się rynku w Czechach, gdzie dalej intensywnie działa konkurencja. Polska odnotowała 2-procentowy wzrost wartości udzielonych pożyczek dzięki ofercie pożyczek internetowych oferowanych pod marką Providenta. Nasze ogólne wyniki zbiórkowe były dobre, a wskaźnik utraty wartości należności od klientów jako procent przychodów w ujęciu rocznym wyniósł 23,3% w porównaniu do poziomu 22,7% z połowy 2017 roku.

Wartość pożyczek udzielonych w regionie Europy Południowej spadła o 3%, na co wpłynął 17-procentowy spadek w Rumunii wynikający z wprowadzonego w styczniu skorygowanego podejścia do oceny zdolności kredytowej, który zniwelował osiągnięty przez Węgry 10-procentowy wzrost. Dobre bazowe wyniki zbiórkowe oraz znaczące transakcje sprzedaży wierzytelności w Rumunii zaowocowały poprawą wskaźnika utraty wartości należności od klientów jako procent przychodów w ujęciu rocznym do poziomu 13,6% w porównaniu do poziomu 20,5% w połowie 2017 roku.

Regulacje

Polskie Ministerstwo Sprawiedliwości nie przedstawiło nowych informacji na temat proponowanego limitu dla pozaodsetkowych kosztów kredytów konsumenckich. Nadal pozostajemy w kontakcie z przedstawicielami poszczególnych ministerstw oraz zainteresowanymi stronami w celu wypracowania korzystniejszego rozwiązania dla konsumentów i biznesu.

Zgodnie z naszym komunikatem z 4 października 2017 r., Rada Ministrów RP przyjęła kompleksowy pakiet zmian przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób prawnych. Główny wpływ tych regulacji na nasz biznes polegałby na wzroście należnego podatku wynikającym z faktu, że nie będą dopuszczalne odliczenia od podatku tytułem wydatków związanych z niektórymi transakcjami wewnątrz Grupy. W naszych działaniach wciąż dążymy do wprowadzenia odpowiednich poprawek w legislacji oraz oceniamy potencjalne zmiany naszych działań biznesowych, które pozwoliłyby ograniczyć wpływ proponowanej regulacji.

W ramach sprawozdania finansowego za I półrocze 2017 r. zaznaczyliśmy, że spodziewamy się przedstawienia propozycji ograniczenia limitu kosztów w Rumunii w drugiej połowie bieżącego roku. W wyniku ostatnich zmian w przepisach nasz biznes w Rumunii będzie w przyszłości regulowany bezpośrednio przez Narodowy Bank Rumunii. Prawdopodobnie doprowadzi to do dalszego zaostrzenia kryteriów kredytowych oraz istotnego zmniejszenia liczby pożyczek udzielanych klientom. Spodziewamy się, że doprecyzowanie tych zmian regulacyjnych oraz ocena ich wpływu na nasz model operacyjny i rentowność biznesu zajmie kilka miesięcy.

Prognozy

Nasze oczekiwania wobec wzrostu biznesu w obszarze home credit w Europie oraz IPF Digital pozostają niezmienione do końca roku. W Meksyku w wyniku zakłóceń wywołanych trzęsieniami ziemi spodziewamy się nieco wolniejszego wzrostu wartości udzielonych pożyczek. Nasze prognozy dotyczące wskaźnika utraty wartości należności od klientów w roku 2017 na poziomie Grupy pozostają bez zmiany pomimo negatywnego wpływu trzęsień ziemi w Meksyku na nasz biznes. 

Provident Polska SA, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Provident Polska SA
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola