Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Gmina inwestuje w drogi, chodniki i parkingi

Data publikacji: 2013-11-27, Data modyfikacji: 2013-11-27
A A AWydrukDrukuj  
 

Sukcesywnie ulega poprawie infrastruktura drogowa w Gminie i Mieście Nisko. Tylko w ostatnim czasie w ramach II Etapu remontów nawierzchni ulic i chodników Gmina zrealizowała inwestycje za kwotę ponad 1 miliona złotych.

Łącznie w II Etapie wyremontowano 1,5 kilometra dróg, z których cześć była zniszczona po budowie kanalizacji. Remont nawierzchni objął drogi gminne: ulice Piaskową, Podleśną i Borową w Nisku oraz Krętą w Zarzeczu. Ponadto zadanie objęło remont nawierzchni chodnika na odcinku 130 m wzdłuż drogi wewnętrznej do drogi gminnej – ul. Wańkowicza. Budowa nowych chodników z kostki brukowej pozwoliła również na zagospodarowanie części parkingowej dla mieszkańców okolicznych bloków.

- Problem dróg istnieje w Gminie od wielu lat, jednak sukcesywnie staramy się go łagodzić. Na obecnym etapie realizujemy szereg inwestycji drogowych szczególnie tam, gdzie przeprowadzono ciągiem komunikacyjnym kanalizację. Jest to zadanie trudne z uwagi na zagęszczenie gruntu. Musimy odczekać pewien czas. Skończy się osiadanie podłoża, będziemy remontować nawierzchnie. W tym roku ponad milion złotych zostało zainwestowane w drogi - mówi Julian Ozimek, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Obecnie w trakcie realizacji jest jeszcze inwestycja pn. „Remont nawierzchni placu przeznaczonego dla ruchu i postoju pojazdów położonego przy ul. Sandomierskiej w Nisku". Miejsce do parkowania znajdujące się tuż za Powiatowym Urzędem Pracy umożliwi niebawem postój kilkudziesięciu samochodom osobowym, co szczególnie ułatwi funkcjonowanie interesantom załatwiającym sprawy we wspomnianej instytucji.

Wartość wszystkich robót to 1 020 879 złotych. Wykonawcą całego zadania jest Przedsiębiorstwo MOLTER Sp. z o.o. Rudna Mała.

 

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola