Belka
Poniedziałek, 17 Grudnia 2018   imieniny: Olimpia, Lukasz, Jolanta
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Etyka i zwyczaje łowieckie w fotografii - wystawa

Data publikacji: 2014-02-27, Data modyfikacji: 2014-02-27
A A AWydrukDrukuj  
 

ETYKA I ZWYCZAJE ŁOWIECKIE W FOTOGRAFII. Takie jest edukacyjne przesłanie wystawy, skierowane głównie do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także szkół średnich. Prezentowane na planszach zdjęcia i szczegółowe opisy zadań, tradycji, obyczajów, honoru myśliwego, tworzą bogaty materiał edukacyjny, przygotowany przez Okręgową Radę Łowiecką, Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu oraz myśliwych z kół łowieckich powiatu niżańskiego i stalowowolskiego. Dotychczas odbiorcami wystawy byli, głównie uczniowie ze szkół powiatu stalowowolskiego (miasto Stalowa Wola, Bojanów, Stany, Przyszów).

Obecnie wystawa przemierza powiat niżański. Ekspozycję można ją oglądać w siedzibie Towarzystwa Ziemi Niżańskiej przy ul. Kościuszki 1b (budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej, I piętro)

Regularnie: w środy od godz. 16:00 – 18:00 i czwartki od godz. 10:00 – 12:00, oraz w innych terminach po zgłoszeniu telefonicznym: 694 749 663

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola