Belka
Niedziela, 9 Grudnia 2018   imieniny: Aneta, Leokadia, Wiesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Czar starej fotografii"

Data publikacji: 2018-06-01, Data modyfikacji: 2018-07-22
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 27 maja 2018r. o godzinie 1500 w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach odbyło się otwarcie kolejnej edycji wystawy zatytułowanej „Czar starej fotografii”. Autorem zdjęć jest Teofil Jaśkiewicz, nauczyciel, wychowawca młodzieży, fotograf amator. Od 1923 roku pracował kolejno w szkołach w Ujściu, Szewcach, Hucie Krzeszowskiej a od 1925 roku w Harasiukach, zostając kierownikiem szkoły powszechnej. Fotografią utrwalał życie codzienne mieszkańców Harasiuk i okolicznych miejscowości. Wykonywał zdjęcia portretowe i dokumentalne. W Harasiukach pozostawił kilkaset szklanych negatywów, które wyjeżdżając w czasie okupacji ukrył pod podłogą izby w wynajmowanym domu. Większość z nich zostało pieczołowicie odrestaurowanych przez Adama Gąsianowskiego, zamojskiego pasjonata starych fotografii , które zaprezentowane zostały na wystawie.

Pełna treść wiadomości na: aktualnosci134568
harasiuki.pl, Źródło artykułu: harasiuki.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola