Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ćwiczebne ewakuacje na terenie niżańskich szkół

Data publikacji: 2013-05-21, Data modyfikacji: 2013-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 

W dniach 15 i 16 maja 2013r w placówkach oświatowych z terenu gminy i miasta Nisko odbyły się ćwiczebne ewakuacje młodzieży, nauczycieli i personelu na wypadek powstania zagrożenia.

Po ogłoszeniu sygnału alarmowego – trzy sygnały dźwiękowe – uczniowie pod opieką nauczycieli opuszczali obiekt szkolny udając się do strefy bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu obecności w strefie bezpieczeństwa nauczyciele zdawali meldunek dyrektorowi szkoły o wyprowadzeniu młodzieży z obiektu zagrożonego. Ten w przypadku prawdziwej sytuacji kryzysowej ma obowiązek przekazać raport dowódcy akcji ratunkowej (policji lub straży pożarnej).

Ćwiczenia ewakuacji mają na celu wyrobienie wśród młodzieży, nauczycieli i personelu prawidłowej postawy i racjonalnego zachowania się w sytuacji faktycznego wystąpienia niebezpieczeństwa. Akcje tego typu prowadzone są od kilku lat dwa razy w roku – we wrześniu i maju. Można zauważyć, że z każdym kolejnym ćwiczeniem ewakuacja przebiega sprawniej, a więc założenia szkoleniowe są realizowane. Warto dodać, że wiedza na temat zagrożeń przekazywana jest także najmłodszym mieszkańcom Niska, ponieważ każdego roku w ćwiczeniach udział biorą przedszkolaki z Przedszkola nr 1. Inicjatorami akcji są: pracownik UGiM Nisko podinspektor ds. zarządzania kryzysowego Paweł Warchoł oraz pracownik ds. BHP ZOEASiP Wiesław Sądej.

Zobacz galerię

UM Nisko, Źródło artykułu: www.nisko.pl, Autor zdjęć: UM Nisko
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  niżański 

  Powiat niżański – powiat w województwie podkarpackim, w Kotlinie Sandomierskiej, którego siedzibą jest miasto Nisko. Znajdziemy w nim gminy: Nisko, rudnik nad Sanem, Ulanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów oraz miasta Nisko, Rudnik nad Sanem i Ulanów.

  Powiat rozciąga się po obu stronach rzeki San.

  Do ciekawych atrakcji turystycznych należą dwa znakomite szlaki – Szlak Architektury Drewnianej i Szlak wodny „Błękitny San”. Ponadto powiat posiada szlaki piesze i rowerowe, które ułatwiają zwiedzanie okolicy. Oprócz tego w regionie jest sporo pomników przyrody i kapliczek, które dodają powiatowi swoistego uroku.

  Przez powiat krzyżują się drogi krajowe: nr 19 i nr 77. Teren powiatu przecinają linie kolejowe w kierunku Lublina, Przeworska i Zamościa.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola